Haber

Adnan Oktar yapılanmasına 3 ilde operasyon: 8 zanlı yakalandı

Adnan Oktar kabahat örgütünün mevcut yapılanmasında yer alan 14 şüphelinin yakalanması için 3 ilde operasyonlar düzenlendi. Operasyonlarda 8 zanlı yakalandı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Organize Suçları Soruşturma Bürosu, Adnan Oktar silahlı suç örgütünün yeni yapılanma ve faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik soruşturma yürütüyor.

Yapılan çalışmalarda örgütün kontrolündeki sahte hesaplar üzerinden sosyal medya platformlarında sistematik propaganda ve dezenformasyon içeriklerinin paylaşıldığı, bu paylaşımlarda sıklıkla belge ve şikayet sahiplerini karalamaya yönelik söylemlerin yer aldığı tespit edildi. örgütle birlikte çabaya katılan kamu görevlileri. Deprem felaketinin Mehdiyet örgütü lideri Adnan Oktar’a yönelik yürütülen operasyonlar nedeniyle meydana geldiği, gözaltına alınmayan örgüt mensuplarının örgüte lojistik destek sağladığı, siyasi ve adli merciler nezdinde lobi faaliyetleri yürüttüğü belirlendi.

Bu kapsamda Adnan Oktar Silahlı Suçlar Teşkilatı’nın mevcut yapılanmasında yer alan toplam 14 zanlının tutuklanarak gözaltına alınmasına karar verildi. İstanbul, İzmir ve Samsun’da eş zamanlı düzenlenen operasyonlarda 8 zanlı yakalandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu