Teknoloji

Elon Musk ve Apple CEO’su Tim Cook yeniden bir araya geldi!

Elon Musk, Tim Cook’u Apple vergisi konusunda bir kez daha eleştirdi. Çarşamba günü bir gönderide Musk, Apple’a CEO’nun şirketin uygulama içi satın alımlarda aldığı yüzde 30’luk komisyonu ayarlayıp ayarlamayacağını sordu. “Tim Cook ile konuşurdum”söylenmiş.

Şu anda Apple, içerik oluşturucuların Twitter veya X aracılığıyla sattığı abonelikler de dahil olmak üzere iOS’taki tüm uygulama içi satın alımlarda yüzde 30 hisseye sahip. Musk, Apple’ın ödemenin yalnızca yüzde 30 komisyon alması için bunu değiştirmek istediğini söylüyor. Twitter.

X (TWITTER) ABONELİK PLANI DEĞİŞTİ

Musk, Twitter’ın içerik oluşturuculardan içerik çıkarma şeklini de değiştirdiğini ekliyor. Musk, 12 ay sonra içerik oluşturuculardan abonelik gelirinin yüzde 10’unu almak yerine, ödemeler 100.000 doları aştığında Twitter’ın yalnızca yüzde 10 alacağını söylüyor. Bu yeni modele göre Twitter ilk 12 ay hiçbir şey almayacak.

Musk, Apple’ın ücretlerini geçen yıl ödedi “İnternette bilinmeyen bir yüzde 30 vergiye”ve Apple’ın ücretlerini ödememek için iOS’ta Twitter Blue’nun lansmanını erteledi.

ELON MUSK İLE TİM COOK ARASINDA GERİLİM KURULDU

Aynı dönemde Musk, Apple’ın Twitter’ını App Store’dan kaldırdı. “kaldırarak”Ayrıca Cook’u tehdit etmekle tehdit ettiğini, ancak Cook’u Apple’ın merkezinde ziyaret ettikten sonra bunun bir tür yanlış anlaşılma olduğunu söyleyerek geri döndüğünü söyledi.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu