Yaşam

MasterChef Türkiye’de yarışmaya veda eden isim Yağız oldu

Jürisini Danilo Zanna, Mehmet Yalçınkaya ve Somer Sivrioğlu’nun yaptığı MasterChef Türkiye dün akşam eleme bölümüyle ekrana geldi. Bu hafta eleme potasına giren Ayaz, Görkem, Tolga ve Yağız elenmemek için çok uğraştı.

Yağız hayallerine veda etti

Eleme oyununun ilk etabında yarışmacılar hindistan cevizi ve anason kullanarak en lezzetli ve yaratıcı tabakları yapmaya çalıştı. Tadımlar sonunda yapılan oylamada Görkem 18, Ayaz 18, Yağız 15 ve Tolga 11 puan aldı. Eleme karşılaşmasının ikinci etabında yarışmacılar bir kez daha tezgahın başına geçti ve bu kez Mehmet Yalçınkaya’nın “İskenderun” yemeğini pişirmeye çalıştı. Tadım sonrasında 40 puan alan Görkem elemeden sağ çıktı. Yarışmacılara göre en az oyu alan Yağız, MasterChef Türkiye hayallerine veda etti.

ŞEFLERİN ÖVGÜSÜ

Yağız’ın vedasının ardından konuşan Somer Sivrioğlu, “Buranın yaramaz ama şirin çocuğuydu. İlk 7’ye kadar çıktınız. Tebrikler 7. sırada tamamladınız.” Danilo Zanna, “Bu haftaya nasıl başladınız, nasıl bitirdiniz. Sanki bir Hollywood filmindesiniz. Mavi takımın kaptanı oldunuz ve 3-0 kazandınız. İnanılmaz bir performans sergilediniz. Düştünüz.” bir hatayla gelip, bir hatayla ayrıldınız.Muhteşem bir insansınız aylardır buradasınız.Kimseyle tartışmadınız.Beyefendi bir şekilde yarıştınız.Bu yaştaki yeteneğinize söylenecek söz yok. Haftalardır burada sizlerle birlikte olmak inanılmaz bir zevkti, iyi ki geldiniz. Güzel karakterinizi asla kaybetmeyin.”

“YARIŞMASINI KALİTELİ VE DÜZGÜN BİR ŞEKİLDE TAMAMLADINIZ”

Yağız’ın performansı ve kişiliği hakkında da konuşan Mehmet Yalçınkaya, “Usta-çırak ilişkilerinde çok iyisin. Arkadaşların aleyhine konuşsalar bile yutkunup dönebilen bir şekilde yetiştirilmişsin. Bu böyledir.” çok önemli.Fırsat verildiğinde daha da ilerliyorsunuz yetenekli bir insansınız.Ben de yanınızdayım.Ben de aynı yollardan geçtim.Kendinizi mesleğinize vererek zirveye yürüyeceğinize eminim. Kaliteli ve düzgün rekabet MasterChef’te elenen değil 7. sırada tamamladınız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu