Haber

“Menemen halkı, esnafımız, işçimiz için canımı veririm”

Menemen Belediyesi Başkan Yardımcısı Aydın Pehlivan, Nisan ayı Meclis oturumunda deyim yerindeyse konuştu.

Geçen yıl kullandıkları kredi nedeniyle eleştirilen Pehlivan, “Biz bu krediyi kullanıyoruz. Bu krediyi Menemenli esnafımıza derinden borçlu olan bir kurumun 14 buçuk yıldır ödenmeyen ikramiyeleri, 4 buçuk ay geriden gelen maaşları gibi borçlarını ödemek için kullandık. Yine olsa yine aynısını yapardım. İşçimiz için, Menemen halkı için, Menemen’deki esnafımız için canımı veririm.”

Menemen Belediyesi 2 Nisan meclis toplantısı, Menemen Belediye Başkanı Aydın Pehlivan yönetiminde Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi. Meclis gündeminde yer alan 2022 Yılı Faaliyet Raporu oy çokluğu ile meclisten geçti. Faaliyet Raporu oylaması öncesi konuşan Menemen Belediyesi CHP Küme Başkan Yardımcısı Ali Yılmaz, Menemen Belediyesi’nin 1 Şubat 2022’de aldığı 25 milyon liralık kredi için açtıkları davanın lehlerine sonuçlandığını belirtti.

yine de yapacağım

Menemen Belediyesi Başkan Yardımcısı Aydın Pehlivan, “Faaliyet raporuna olumlu oy veren çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Sonuçta hepimiz biriz, ‘Birlikte yönetelim’ zihniyetine sahibiz. Emeği geçen ve vermeyen tüm Milletvekillerimizden Allah razı olsun. Faaliyet raporu içeriğinde yıl boyunca yaptığımız tüm faaliyetleri, yapmış olduğumuz aksiyonları anlattık. Ali Ağabey 25 milyon TL’lik kredi hakkında konuştu. Davayı kazanmaktan bahsetti. Değerli Meclis Üyeleri, değerli Menemenli hemşehrilerim, evet 25 milyon TL kredi kullandık ve bu konuda yargılanıyorum. Biz bu 25 milyon TL’yi neden kullandık? Bu krediyi Menemenli esnafa çok borçlu olan bir kurumun 14 buçuk yıldır ödenmeyen ikramiyeleri, 4 buçuk ay geriden gelen maaşları gibi borçlarını ödemek için kullandık. Bir daha olursa yine aynısını yaparım. Çalışanımıza, Menemen esnafına, Aydın Pehlivan’ın cezalarına kıyamıyorum. Menemen halkı için, çalışanlarımız için, Menemen’deki esnafımız için canımı veririm.”

“Karınca gibi çalışıyorum”

Seyrek’teki arsa satışlarından bahseden Pehlivan, “Topraklar hep temcit pilavı gibi karşımıza çıkıyor. Seyrek arazilerimiz için ihale yapıldı ve satışlar yapıldı. Şu anda siz değerli Menemenli hemşehrilerimiz Menemen’in geleceğini düşünüyor ve önünü açıyoruz. Göreve geldiğimiz gün Türkiye’nin en borçlu ilçe belediyelerinden biri iken şimdi bu irade ve bu 16 sadık arkadaşımızın desteği ile Menemen’imizi Türkiye’nin en borçlu ilçe belediyelerinden biri olmaktan çıkardık. . Menemenimize hayırlı olsun. Göreve geldiğimden beri karıncadan daha çok çalışıyorum. Faaliyet raporuna bakın, neler yaptığımıza bakın. Bir ağustos böceği gibi yan yatarak olmuyor bu işler. dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

kurtalan-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu