Haber

Polis Breaking Bad’i Uyuşturucuya Teşvik Etmekle Suçladı

EGM Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanı Dr. İbrahim Seydioğulları, dijital platformlarda uyuşturucuya bir teşvik olduğunu belirterek, “Metanfetamin, ‘Breaking Bad’ dizisi yüzünden dünyanın başına bela oldu. “

EGM Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanı Dr. İbrahim Seydioğulları, TV100’de Deniz Gürel’in hazırladığı ‘Ankara’da Neler Oluyor’ programına konuk oldu.

Güncel uyuşturucu iddialarına yanıt veren Seydioğulları ‘Mantıklı ve mantıklı olmalısın. Böyle bir tartışma kimseye yakışmaz özellikle 17-25 Aralık tarihlerini de içine alarak 2014 yılından itibaren ve 2016 yılından itibaren uyuşturucuda artan bir ivme var. bu haldeler, böyle niyetlerin doğru olmadığını düşünüyoruz.söz konusu.

“Aileler 15 ay sonra fark ediyor”

Seydioğulları, Türkiye Uyuşturucu ve Uyuşturucu Bağımlılığı İzleme Merkezi’nin (TUBİM) uyuşturucu kullanma yaşı araştırmasına atıfta bulunarak, ‘Burada 2011’de ortalama ilk kullanım yaşı 21, 2018’de burada 19,5 ve 2021’de ortalama 20,22 gördük’söz konusu.

Seydioğulları, ailelerin çocuklarının uyuşturucu kullandığını 15 ay sonra anladığını ifade etti. Sorun şu ki, bunların %40’ı bunu biliyor. Anneler yüksek oranda ilk öğrenenler, bu veriler anne eğitimi projemizin temelini oluşturuyor.dedi.

Uyuşturucu çabası karmaşıktır, ‘Sokak satıcılarını toplayalım, yöneticileri geçelim’diyerek gerçekleştirilemeyeceğini belirten Seydioğulları ‘Narkotik suç soruşturması bildiğiniz tüm suçlardan daha zordur, her organize suç soruşturması en az 6 ay sürer’ifadelerini kullandı.

“Dramalar uyuşturucuyu teşvik eder” ?

Dijital platformlarda uyuşturucuya teşvik olduğunu belirten Seydioğulları Metamfetamin, ‘Breaking Bad’ dizisi yüzünden dünya için bir bela.söz konusu.

Seydioğulları, şu anda sadece Türkiye için değil dünya için de en büyük uyuşturucu tehdidinin metamfetamin olduğunu da belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu