Haber

Siyasi arka plan değişti! ‘Eve dön, bu çile bitsin’

    Haber7-Özel

muhalefet bloğunun Şubat 2022 . dün itibariyle resmen dağıldı. Görüşmelerde cumhurbaşkanı adayı hakkında hiç konuşmamış altı liderin ilk kez konuştuğu toplantıdan kriz çıktı. Dün kameralar karşısında İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener,İYİ Parti’nin seçim yapmak zorunda kaldığını ve zor durumda kaldığını belirterek, 6’lı masadan çekildiklerini açıkladı.

Akşener ‘nin altılı masa liderlerine çok sert sözler ve suçlayıcı ifadeler kullanarak masadan ayrılması siyasi camiayı heyecanlandırdı. CHP, 6’ya karşı İyi partiyerini alacak yeni partiler bulacağını ima ediyor ‘Merak etmeyin taşlar yerine oturacak’Demek istediğim, İyi partiBir sonraki stratejisinin ne olacağı görülmeye devam ediyor.

BAHÇELİ ‘EVE GİT’ DEDİ

diğer taraftan Akşener Masadan kalktıktan sonra gözler MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye çevrildi. Hatırlanacağı üzere 2020 yılında MHP lideri Bahçeli, Meral Akşener’e sürpriz bir davette bulunmuş ve ‘Eve git’ demişti. bahçe, “Bay. Böyle bir ittifakın olmayacağını gören Akşener’in bir an önce ve çok kısa sürede evine dönmesi doğru ve tutarlı olacaktır. Evinde rahatlık ve huzur bulacaktır”açıklama yapmıştı.

Akşener ise sosyal medya hesabından GÜZEL Parti genel merkezinden evine giderken çekilmiş bir fotoğrafını paylaştı. “Karargahtaki işleri bitirdik, ben eve gidiyorum.”şeklinde cevap verdi.

GÖRÜŞMEYİ TEKRAR EDECEK Mİ?

Dün altılı masada yaşananlardan sonra gözler yine… MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Dönüştürüldü . Altı masa dağıldıktan sonra MHP Lideri Akşenertekrar ‘Eve gel’ davet edildiği söyleniyor. Bahçeli’den böyle bir davet gelmesi durumunda çok sert açıklamalarda bulunarak altılı masadan çekildi ve şimdilik seçime tek başına girmek zorunda kaldı. Meral AkşenerNasıl cevap vereceği merak konusuydu.

İLK DAVETİYE DESTİCİ’DEN GELDİ

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, dün partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısıyla İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i Cumhur İttifakı’na davet etti. Destici, “Bu açıklaması İYİ Parti’nin artık 6’lı masada olmadığını gösteriyor. Ya kendi yolunda devam ederse ya da Cumhur İttifakı ile birlikte hareket ederse memnun oluruz. Daha önce de söyledim çok hevesliyim. Cumhur İttifakı’nın genişlemesi üzerine” dedi.söz konusu.

KAYNAK: HABER7

kuluhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu